SESJE. JAK SIĘ DO NICH PRZYGOTOWAĆ?

Witajcie serdecznie. Bez względu na rodzaj i charakter sesji, na każdą z nich trzeba wziąć dobry humor i być w miarę wypoczętym.  Z reguły szczegóły sesji ustalamy telefonicznie. Jeśli sesja ma się odbyć w plenerze, to mamy cały szereg pomysłów, znamy niezwykłe miejsca, jednak jesteśmy otwarci na wasze propozycje, zastanówcie się więc przed sesją, jakie miejsca lubicie, może macie do niektórych z nich pewien sentyment, a może po prostu się wam podobają.

Paradowscy Fotografia sesje rodzinne dziecięce

Sesje rodzinne, dziecięce

Jeśli Twoje Dziecko szczególnie się czymś interesuje, proszę nas o tym poinformować, byśmy mogli specjalnie się pod tym kątem przygotować. Weźcie dla Dziecka przynajmniej kilka ubrań - coś prostego, sportowego, ale również eleganckiego oraz różne warianty kolorystyczne. Z doświadczenia wiemy, że rodzice mają problem z doborem rzeczy, zabierzcie więc wszystko, co przyjdzie wam do głowy - razem wybierzemy :). Jeśli wybieracie się na sesję rodzinną – wszyscy powinni być ubrani podobnie kolorystycznie lub w różnych kolorach, lecz do siebie pasujących. To samo tyczy się wzorów na ubraniach. Jeśli posiadacie kapelusze, ulubione czapki, weźcie je z sobą. Dzieci mogą również wziąć swoje ulubione rzeczy takie jak misie, lalki, rowerek etc. Zachęcamy również do wzięcia jakiegoś smakołyka dla dziecka, w ramach nagrody za sesję, a czasem nawet może posłużyć jako przekupstwo:). Dzieci powinny być wypoczęte i najedzone, wówczas z pewnością będą bawić się wyśmienicie. Mamy zachęcam do wykonania profesjonalnego makijażu. Skóra powinna być przede wszystkim matowa, a rzęsy dobrze wytuszowane. Tatom również przyda się puder :).

Jako rodzice staramy się mieć wszystko pod kontrolą. Planować, organizować, dyscyplinować nasze dzieci. Jednak jeśli chcemy uzyskać naturalne portrety, musicie na czas sesji zapomnieć o tych cechach i oddać się zabawie z dziećmi, pozwolić im się wygłupiać i nie wymagać za wiele.

Paradowscy Fotografia sesje noworodkowe

Sesje noworodkowe i niemowlęce

Każdy dzień z dzieckiem jest jedyny i wyjątkowy, lecz niestety ulotny. Szczególnie te pierwsze chwile mijają tak szybko , a maleństwo zmienia się nieustannie…dlatego tak cenne są ujęcia już od pierwszych dni życia… Na sesję noworodkową najlepiej przyjść do 4 tygodnia. Wykonujemy ją u nas w mini studio lub możemy spotkać się u Was w domu.

Przygotujcie kocyki, czapki, ciuszki w różnej kolorystyce. Maleństwo powinno być wyspane oraz najedzone. Pora spania to także idealny czas na takie ujęcia. Wówczas łatwiej przebierać , ustawiać oraz zmieniać aranżacje.

Paradowscy Fotografia sesje noworodkowe

Sesje ciążowe

Najlepiej umówić się na taką sesję w 7 lub 8 miesiącu ciąży. Wtedy brzuszek wygląda najładniej, a przyszła mama czuje się na tyle dobrze by trochę pozować do zdjęć.

Przyszłe mamy powinny przed sesją zadbać o dobry makijaż, szczególnie o matową skórę buzi. Manicure i pedicure również mile widziany. Przygotujcie sobie kilka zestawów ubrań. Rozpoczynając od jasnych, białych, poprzez intensywne kolory, a kończąc na klasycznej czerni. Z reguły partner, czy mąż również uczestniczy w takiej sesji, warto więc by mężczyźni pasowali kolorem, czy stylem do ubrań przyszłej mamy.

Paradowscy Fotografia sesje narzeczeńskie

Sesje narzeczeńskie

Przyszła para młoda powinna przede wszystkim zastanowić się nad miejscem oraz charakterem zdjęć. Mamy wiele pomysłów i sprawdzonych miejsc, jednak liczymy również na waszą wyobraźnię. Mogą to być również miejsca związane z waszymy pierwszymi spotkaniami, czy przypominające wam wasze zaręczyny,  a może po prostu miejsce które was zachwyca. Możecie również przygotować sobie dodatkowe gadżety do niektórych ujęć…np. napisy na kartkach: Ona jest moja, on jest mój:) etc…

Panie zachęcam do zrobienia sobie manicure, gdyż często staramy się ująć zbliżenie dłoni i pierścionka zaręczynowego. Oczywiście dobry, matowy makijaż jest konieczny! Proszę przygotujcie sobie różne warianty ubrań, tak by kolorystycznie i stylowo do siebie pasować.

Jesteśmy gotowi również na zwariowane pomysły, typu lot helikopterem, lotnią czy balonem oraz inne…

W razie jakichkolwiek pytań, śmiało piszcie lub dzwońcie! Do zobaczenia na sesji!

Kasia i Rafał