Sesje. Jak się do nich przygotować?

Witajcie serdecznie. Bez względu na rodzaj i charakter sesji, na każdą z nich trzeba wziąć dobry humor i być w miarę wypoczętym.  Z reguły szczegóły sesji ustalamy telefonicznie. Jeśli sesja ma się odbyć w plenerze, to mamy cały szereg pomysłów, znamy niezwykłe miejsca, jednak jesteśmy otwarci na wasze propozycje, zastanówcie się więc przed sesją, jakie miejsca lubicie, może macie do niektórych z nich pewien sentyment, a może po prostu się wam podobają.

                                                                                         Sesje rodzinne, dziecięce: rodzinka-96

Jeśli Twoje Dziecko szczególnie się czymś interesuje, proszę nas o tym poinformować, byśmy mogli specjalnie się pod tym kątem przygotować. Weźcie dla Dziecka przynajmniej kilka ubrań – coś prostego, sportowego, ale również eleganckiego oraz różne warianty kolorystyczne. Z doświadczenia wiemy, że rodzice mają problem z doborem rzeczy, zabierzcie więc wszystko, co przyjdzie wam do głowy – razem wybierzemy :). Jeśli wybieracie się na sesję rodzinną – wszyscy powinni być ubrani podobnie kolorystycznie lub w różnych kolorach, lecz do siebie pasujących. To samo tyczy się wzorów na ubraniach. Jeśli posiadacie kapelusze, ulubione czapki, weźcie je z sobą. Dzieci mogą również wziąć swoje ulubione rzeczy takie jak misie, lalki, rowerek etc. Zachęcamy również do wzięcia jakiegoś smakołyka dla dziecka, w ramach nagrody za sesję, a czasem nawet może posłużyć jako przekupstwo:). Dzieci powinny być wypoczęte i najedzone, wówczas z pewnością będą bawić się wyśmienicie. Mamy zachęcam do wykonania profesjonalnego makijażu. Skóra powinna być przede wszystkim matowa, a rzęsy dobrze wytuszowane. Tatom również przyda się puder :).

Jako rodzice staramy się mieć wszystko pod kontrolą. Planować, organizować, dyscyplinować nasze dzieci. Jednak jeśli chcemy uzyskać naturalne portrety, musicie na czas sesji zapomnieć o tych cechach i oddać się zabawie z dziećmi, pozwolić im się wygłupiać i nie wymagać za wiele.

 

                                                                                 Sesja noworodkowa, niemowlęca:Helenka-23

Każdy dzień z Dzieckiem jest jedyny i wyjątkowy, lecz niestety ulotny. Szczególnie te pierwsze chwile mijają tak szybko , a maleństwo zmienia się nieustannie…dlatego tak cenne są ujęcia już od pierwszych dni życia… Na sesję noworodkową najlepiej przyjść do 4 tygodnia. Wykonujemy ją u nas w mini studio lub możemy spotkać się u Was w domu.

Przygotujcie kocyki, czapki, ciuszki w różnej kolorystyce. Maleństwo powinno być wyspane oraz najedzone. Pora spania to także idealny czas na takie ujęcia. Wówczas łatwiej przebierać , ustawiać oraz zmieniać aranżacje.

 

                                                                                                    Sesje ciążowe:Ola i Maciej-74

Najlepiej umówić się na taką sesję w 7 lub 8 miesiącu ciąży. Wtedy brzuszek wygląda najładniej, a przyszła mama czuje się na tyle dobrze by trochę pozować do zdjęć.

Przyszłe mamy powinny przed sesją zadbać o dobry makijaż, szczególnie o matową skórę buzi. Manicure i pedicure również mile widziany. Przygotujcie sobie kilka zestawów ubrań. Rozpoczynając od jasnych, białych, poprzez intensywne kolory, a kończąc na klasycznej czerni. Z reguły partner, czy mąż również uczestniczy w takiej sesji, warto więc by mężczyźni pasowali kolorem, czy stylem do ubrań przyszłej mamy.

 

                                                                                                Sesje narzeczeńskie:Monika i Robert-5

Przyszła para młoda powinna przede wszystkim zastanowić się nad miejscem oraz charakterem zdjęć. Mamy wiele pomysłów i sprawdzonych miejsc, jednak liczymy również na waszą wyobraźnię. Mogą to być również miejsca związane z waszymy pierwszymi spotkaniami, czy przypominające wam wasze zaręczyny,  a może po prostu miejsce które was zachwyca. Możecie również przygotować sobie dodatkowe gadżety do niektórych ujęć…np. napisy na kartkach: Ona jest moja, on jest mój:) etc…

Panie zachęcam do zrobienia sobie manicure, gdyż często staramy się ująć zbliżenie dłoni i pierścionka zaręczynowego. Oczywiście dobry, matowy makijaż jest konieczny! Proszę przygotujcie sobie różne warianty ubrań, tak by kolorystycznie i stylowo do siebie pasować.

Jesteśmy przygotowani również na zwariowane pomysły, typu lot helikopterem, lotnią czy balonem oraz inne…

 

W razie jakichkolwiek pytań, śmiało piszcie lub dzwońcie!

Do zobaczenia na sesji!

Kasia i Rafał

 

Twój email nigdy nie jest publikowany Pola wymagane *

*

*

Zapytaj o wolny termin||Do góry
F a c e b o o k